12.5 C
Tirana
E shtunë, 10 Dhjetor, 2022

2 organizatoret e LSI-së e pësojnë keq nga policia pas manifestimit te paligjshem(DETAJET)

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Policia e Durrësit ka proceduar penalisht 2 organizatoret e një manifestimi të paligjshmën të një dite më parë.

Mësohet se Elona Guri, përfaqësuese politike e LSI për qarkun Durrës dhe Kontjana Kuçi, kryetare e LSI Durrës, pasditen e djeshme janë janë grumbulluar bashkë me anëtarë të kësaj force politike, para drejtorisë vendore të Policisë, për të kundërshtuar aplikimin e gjobave policore për masat antiCovid.

“Organizuan grumbullim dhe manifestim të paligjshëm, procedohen penalisht 2 organizatoret. Specialistët për Hetimin e Kri.meve në Komisariatin e Policisë Durrës, kanë proceduar penalisht për veprën penale “Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime e manifestime të paligjshme” shtetaset:

Këto shtetase më datë 12.02.2021, rreth orës 16:00, përpara godinës së Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës, kanë organizuar një tubim të paligjshëm, pa lejen e organeve kompetente dhe në kundërshtim me Aktin Normativ nr.3, datë 15.08 2020, “Për marrjen e masave të veçanta administrative gjatë kohëzgjatjes së periudhës së infeksionit të shkaktuar nga COVID-19”,njofton policia./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit