17.5 C
Tirana
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

3 muaj nga ndarjes nga jeta e Maradonës një tjeter dëshmi e pabesushme del ne shesh

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Kur kanë kaluar thuajse 3 muaj nga ndarja nga jeta e Diego Armando Maradonës (argjentinasi ndërroi jetë në 25 nëntor 2020) dhe het imi për një “vd ekje me dashje” sa vjen e po bëhet më i fr ikshëm, një tjetër prapaskenë e bujshme vjen së fundmi, e cila i përket psikopedagoges Griselda Morel.

“Monon (kuzhinierja e Maradonës) më ka treguar sesi infermierët apo edhe mjekët që kuronin Diegon shkrinin në birrë apo qoftë në një gotë verë.

E bo mbar donin me ilaçe në mënyrë që ai të flinte, pasi Maradona vuante prej shumë vitesh nga mungesa e gjumit. Dhe nëse ai flinte, edhe stafi mjekësor mund të relaksohej. Kishte ditë që Diego çohej në 9 të mëngjesit dhe kërkonte një birrë, por në vend që t’ia ndalonin, infermierët hidhnin edhe qetësues brenda saj”./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit