15.5 C
Tirana
E shtunë, 10 Dhjetor, 2022

3 persona tentojnë të vjedhin një banesë në Kavajë por diktohen nga familjarët/ Grabitësit lëndojnë një 13-vjeçar dhe një grua, dërgohen të plagosur në spital

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Tre persona të paidentifikuar kanë tentuar të vjedhin një banesë në Kavajë ku janë diktuar nga familjarët dhe i kanë lënduar këta të fundit. Konkretisht ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e sotme ku tre persona kanë tentuar të grabisnin banesën e shtetasit me iniciale B.G 70 vjeç në fshatin Karpen të Krujës por janë diktuar dhe kanë hasur në rezistencën e familjarëve, ku për pasojë është lënduar një i mitur me inicialet A. G, 13 vjeç dhe një grua R. G., 47 vjeçe, që u dërguan drejt spitalit ku ndodhen  jashtë rrezikut për jetën.

Tre grabitësit u larguan me shpejtësi nga vendngjarja duke mos kryer vjedhjen në këtë banesë.

Në vendin e ngjarjes kanë shkuar forcat e policisë, ku po vijojnë punën me shërbimet e shtruara për krehjen e zonë në mënyrë që të kapen autorët.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën për sigurimin e çdo prove që do ti shërbejnë zbardhjes së ngjarjes

Njoftimi i policisë:

Kavajë/Informacion paraprak

Më datë 05.02.2021, rreth orës  20:00, në fshatin Karpen, në Kavajë dyshohet se tre persona ende të paidentifikuar kanë tentuar të vjedhin në banesën e shtetasit B. G., 70 vjeç, por janë diktuar dhe kanë hasur në rezistencën e familjarëve, ku për pasojë është lënduar shtetasi A. G, 13 vjeç dhe shtetasja R. G., 47 vjeçe, të cilët ndodhen në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Autorët nuk ka mundur të realizojnë vjedhjen dhe janë larguar me shpejtësi.

Shërbimet e policisë me marrjen e njoftimit kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe vijon me sherbimet e shtuara krehja e zonës për kapjen e autorëve.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën për sigurimin e çdo prove që do ti shërbejnë zbardhjes së ngjarjes.

(E.G/Faxweb.al)./Faxweb.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit