9.5 C
Tirana
E martë, 6 Dhjetor, 2022

A jeni gati për ditën e Verës? Gati ballokumet por atmosferë nuk do të ketë: Të gjithë do festojmë nëpër shtëpi

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Për të dytin vit me radhë Elbasani mirëpret Ditën e Verës pa shumë entuziazëm. P andemia ka z behur festimet por jo zemrat e qytetarëve.

Gjithsesi ky 14 mars do të festohet në vatrat familjare, ndonëse me pak miq’.

Elbasani është gati për të mirëpritur ditën e verës . Në bulevardin kryesor anës kalasë bashkia ka ngritur nje treg agro-ushqimor dhe artizanale.

Për tregtarët është lehtësisht e kuptueshme që ky vit nuk i ngjan atyre para p andemisë. Por tek ofrojnë produktet e tyre përcjellin edhe urimin për një verë të begatë, me shpresën se do të rikthejë normalitetin.

Për të shm angur gr umbullimet punonjësit bashkiake kanë zbritur në terren./gazetakorrekte.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit