8.5 C
Tirana
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Aksident MASIV në Itali/ Përplasen 20 makina, dy të vd ekur dhe dhjetra të pla gosur

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Një aksident masiv ka ndodhur në autostradën A32 Torino-Bardonecchia për shkak të rrugës së ngrirë dhe kushteve atmosferike. Në aksident janë përfshirë 20 automjete dhe raportohet për disa persona të pla gosur e 2 persona të vd ekur.

20 të plagosurit u transferuan në spitalet e Rivoli dhe Susa. Dy nga të plagosurit më rëndë u transportuan menjëherë në CTO të Torinos, raportojnë mediat italiane./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit