8.5 C
Tirana
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Anila Hoxha zbardh skemën/ Si i zhvasnin paratë infermieret dhe sanitaret

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Gazetarja Anila Hoxha ka zbuluar mbrëmjen e sotme se si funksiononte zhvatja e familjarëve të pacientëve me Covid-19 që merrnin mjekim në spital.

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka bërë një koment lidhur me këtë skandal  mashtrimi te Shefqet Ndroqi që shkaktoi aq shumë bujë në opinionin publik

Ajo deklaroi në emisionin “Open” se më pas ata shkëmbejnë numrat e telefonit me familjarët e pacientëve dhe i kërkojnë atyre para.

AKTUALITET

Anila Hoxha zbardh skemën/ Si i zhvasnin paratë infermieret dhe sanitaret

Publikuar 23:168 Shkurt, 2021

NgaB.A.

“Kokaina që u bë oriz”/ Anila Hoxha, një vit pas aksionit: Po ndodhin krime ne kuzhinë

Gazetarja Anila Hoxha ka zbuluar mbrëmjen e sotme se si funksiononte zhvatja e familjarëve të pacientëve me Covid-19 që merrnin mjekim në spital.

Hoxha tha se fillimisht infermieret dhe sanitaret e përfshira në këtë skemë vetëofroheshin tek familjarët për ushqime apo ndërresa dhe këta të fundit i linin para në shenjë mirënjohje.null

Ajo deklaroi në emisionin “Open” se më pas ata shkëmbejnë numrat e telefonit me familjarët e pacientëve dhe i kërkojnë atyre para.

“Të dyshuarat shfaqen në hyrje të spitalit dhe vetëofrohen tek familjarët për ushqime apo ndërresa. Familjarët në shenjë falënderimi i japin bakshishe deri në 10 mijë lekë të reja dhe më pas shkëmbime numrash telefoni. Në një moment, të dyshuarat thonë në biseda të zbardhura në telefonin e Tire Alldervishit dhe dalin në një moment kur një prej të dyshuarave thotë që të mos bëjë asgjë më shumë se nuk kanë marrë para. Sipas bisedave të zbardhura deri tani, njëra është e pakënaqur se ka marrë vetëm 10 mijë lekë të vjetra. Ndërkohë që prokuroria është duke paralajmëruar dhe hetime të tjera”, theksoi gazetarja./ CNA.al./cna.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit