17.5 C
Tirana
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Anton Kokaj:Sot është dita të vazhdojmë përpara dhe mos të ndalemi.

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Ndonse pa bujë, dhe pa zhurmën që jemi mësuar ndër vite të shikojmë nisjen e një fushate elektorale, demokratëtet e M.Madhe e kanë marrë shtruar, duke ia filluar njëherë në familjen e tyre, pastaj për të dalë në terrën. kështu kreu i demokrateve Anton Kokaj në një statues shkruan se…:

Në Malësinë e Madhe u zhvillu takimi me kryesinë e degës së Partisë Demokratike dhe prezantimi i kandidatëve për deputet. I pranishem ishte edhe i palodhuri Z. Helidon Bushati, i deliguari i qarkut.

Këtij grupimi ju shtuan dhe dy figura, z.Ramadan Lika dhe z. Aldo Gega. Është nderim dhe respekt për Malësinë që ka dy djemt e saj për t’i votuar.

Z. Lika, njeri me eksperiencë të gjatë si drejtues për 8 vite i Bashkisë Koplik, i suksesshëm në fushën e biznesit dhe shumë human.

Z. Gega vjen nga një familje me të kaluar të hidhur nga koha e regjimit, por me fisnikëri të trashëguar. Një student ekselent dhe sot pedagog në Universitetin e Kamzës. Një djalë shembullor.

Strukturat e degës PD M.Madhe gjatë gjithë kohës opozitare ishin hap pas hapi me Malësorët dhe problematikat e tyre.

Sot është dita të vazhdojmë përpara dhe mos të ndalemi.
Ju, ne, të gjithë sëbashku do t’i japim Malësisë atë që meriton, respektin dhe bashkëpunimin, t’i rikthejmë vendit tonë buzëqeshjen./revista-fjala.com
- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit