11.5 C
Tirana
E shtunë, 8 Tetor, 2022

Automjetet të bllokuara në Lezhë, qytetari thirrje qeverisë: Autobuzi plot me pasagjerë, policia nuk përgjigjet

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Pasojat e motit të keq nuk raportohen vetëm në bllokim rrugësh, por edhe makinash dhe njerëzish.

Një qytetar i revoltuar rrëfen se është bllokuar në automjet dhe se situata po rëndohet. Ai u shpreh se numrat e policisë dhe emergjencës nuk përgjigjen.

“Kemi dy orë në Zajmen të Lezhës. I biem policisë, i biem emergjencës, askush nuk ka përgjigjet. Kena fëmijë, gra, autobusi është plot me pasagjerë…i bllokum në të gjitha mënyrat…Me ba me zgjat edhe një orë këtu njerëzit po vdesin, si është koha e tillë. Kamionat kthy në mes të rrugës, a ka ushtri, a ekziston shteti ynë kund?”, është shprehur qytetari./lajmifundit.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit