20.5 C
Tirana
E enjte, 7 Korrik, 2022

Biznesmeni i bën dhuratë Shkodrës, 10 mijë fidanë pishë…

Mos i humbisni

Me te lexuarat

10 mijë fidanë pyjorë të llojit pishë do ti shtohen fondit pyjor në Qarkun e Shkodrës, kontribut vetjak i biznesmenit nga Dukagjini me pune e banim në Londer por me mëndje e zemër në Shqipëri, z.Kujtim Dode Hasani

 

Sot, me datë 3 mars, në kuader të “Ditës Botërore të Jetës së Egër” Administrata e Zonave të Mbrojtura Shkodër, ka organizuar një aksion për mbjelljen e fidaneve ne Tarabosh.

Aksionit ju bashkuan dhe kolektivi mësues-nxënës i Shkollës së Mesme Pyjore “Kolë Margjini” Shkodër duke arritur mbjelljen e rreth 500 fidaneve te rinj.

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit