20.5 C
Tirana
E enjte, 7 Korrik, 2022

Boris Johnson paralajmëron: Ja deri kur do të zgjasë kriza energjitike!

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Boris Johnson u ka thënë drejtuesve të biznesit se shmangia e mungesës së ushqimit për Krishtlindje është përgjegjësia e tyre, duke pretenduar se nuk është detyrë e qeverisë të “rregullojë” problemet e furnizimit.

Ndërsa u hap konferenca e partisë konservatore , kryeministri pranoi se kishte njohur prej muajsh se industria e transportit ishte në telashe – dhe, çuditërisht, pranoi se mund të vazhdojë edhe në sezonin festiv.

Britania e Madhe përjetoi një kaos në furnizimin me karburant teksa nga e hëna e kaluar ushtria mori në dorë situatën duke bërë të mundur furnizmin me naftë nëpërmjet kamionëve të cilët shoferët mungonin./Shqiperiaime.com.al

 

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit