20.5 C
Tirana
E enjte, 7 Korrik, 2022

‘Bredh me mua në çdo ferrë’, kënga e Julit dhe Mevlanit po bën namin në rrjet

Mos i humbisni

Me te lexuarat

E prisnit? Dy konkurrentët e “Përputhen”, Juli dhe Mevlani kanë publikuar bashkëpunimin e tyre të parë në Youtube. Kënga titullohet “(X5)SE”, me tekst nga Juli dhe Petro Xhori.

 

“Mami jot se di që ti s’je në shtëpi

Në orën 12-të ti zbret nga ballkoni

Po ta merrte vesh do i binte tensioni

Se vajza e saj çdo natë bredh me një flokëgjatë

Vajza jote zoti vjehërr bredh me mua në çdo ferrë

Jo mos qaj e mos bëj namin se ka ngjarë njëlloj me mamin

Vajza jote zonja vjehërr bredh me mua e me ca të tjerë

E kur s’jam unë në Shqipëri me sa bredh unë nuk e di”, këndojnë mes të tjerash dyshja.

Teksti i referohet vajzave materialiste, që gënjejnë prindërit dhe kanë më shumë se një të dashur./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit