15.5 C
Tirana
E shtunë, 10 Dhjetor, 2022

Cassano: Cristiano Ronaldo ka qenë një dështim te Juventusi

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Legjenda italiane, Antonio Cassano beson se ylli portugez, Cristiano Ronaldo, është një i dështuar te Juventusi.

Ylli portugez u bashkua me Zonjën e Vjetër në verën e vitit 2018 në një marrëveshje totale prej 120 milionë eurosh, transmeton Telegraf.

Ai ka fituar tituj në Serie A në dy sezonet e tij të para, por edhe pse ka fituar tre Liga të Kampionëve te Real Madridi, te Juventusi nuk ka qenë në gjendje të sjellë kurorën evropiane.

Për këtë arsye, ish-sulmuesi italian i shumë skuadrave të mëdha, Cassano, beson se Ronaldo nuk mund të konsiderohet një sukses te klubi italian.

“Ai ka edhe një vit në kontratën e tij. Juventusi e nënshkroi atë për të fituar Ligën e Kampionëve, por ata kanë pasur rezultatet më të këqija që kur ai mbërriti”, ka thënë fillimisht Cassano për Football Italia.

“Ata do të kishin fituar tituj të Serie A edhe pa të. Transferimi i Ronaldos ishte projekti i gabuar”.

“Për 120 vjet, fitorja ishte e vetmja gjë që kishte rëndësi në Juventus. Është ende një detyrim, por ata u përpoqën të ndryshonin lëkurën e tyre me Sarrin dhe Andrea Pirlon”.

“Ronaldo nuk ka asnjë lidhje me idetë e Pirlos. Ai do të vazhdojë të shënojë, sepse ai mund ta bëjë atë edhe ulur”.

“Andrea dëshiron të ndërtojë aksionin nga mbrapa, ai dëshiron të shtypë lart në fushë. Ronaldo mund të vendosë lojëra, por ai nuk merr shumë pjesë. Mendoj se ai bëri keq në këto vite nëse nuk arrijnë të fitojnë Ligën e Kampionëve”, përfundoi italiani./lajmifundit.al

 

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit