11.5 C
Tirana
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022
- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Aktualitet

SHKD: Komisioni i Posaçëm i Reformës Zgjedhore të bëj me urgjencë transparencën mbi çështjet thelbësore zgjedhore

Procesi aktual i Reformës Zgjedhore drejt dështimit të radhës   Shoqata për Kulturë Demokratike kërkon nga Komisioni i Posaçëm i Reformës Zgjedhore të bëj me urgjencë...

Pelegrinët kalojnë natën në Kishën e Laçit

Përfundon pelegrinazhi 13-javor në Kishën e Shna Ndout, mijëra besimtarë në vendin e shenjtë Mijëra pelegrinë nga Shqipëria por edhe jashtë saj në përfundim të...

Ulen lehtazi çmimet e produkteve të shportës

Sheqeri bie me 17 lekë, orizi me 8 lekë Bordi i Transparencës ka përcaktuar marzhet e reja të fitimit për tregtarët e shumicës dhe...

Bëni shumë kujdes nga nesër, nëse do të shkoni në market

Prej më shumë se tre vitesh shqiptarët i bëjnë qeset plastike nëpër markete kur duan të transportojnë produktet e blera, por duket se kjo...

Fshati i Përrenjasit drejt braktisjes, banorët: Shteti të vejë dorë

“Këtu nuk rrohet më, nëse ka shtet të vijë të vejë dorë, nëse s’ka të qërohet dhe shteti dhe ne!” Thotë një nga banorët e...

Polici “gangster” me të huajt – 1000 lekë gjoba për shtetin 50 euro për vete, ndalohet inspektori i Policisë në Pogradec (DETAJE)

Më datë 17.05.2022, nga ana oficerëve të policisë gjyqësore të Drejtorisë Rajonale të AMP Korçë u krye ndalimi i punonjësit të policisë të Seksionit...

“Ia kalova dhe burrit”, shqiptarja realizon ëndrrën, punon si shofere autobusi në Belgjikë

Ajkune Olluri ka treguar se të drejtosh mjete të rënda nuk është vetëm një punë burrash. Prej një viti, shqiptarja nga Kosova punon si...

Me autor Shpëtim Selmani dhe regjinë e Zana Hoxhës, së shpejti premiera e shfaqjes “Çimka”

Më 1 Maj në ambientet e Muzeut të Pergjimeve të Sigurimit të Shtetit “SHTËPIA E GJETHEVE” do të shfaqet premiera e shfaqjes “ÇIMKA”, një...

Ndryshimi i orës sjell këto pasoja në shëndet

Ditën e nesërme në mesnatë ndryshon ora.Ndërrimi i akrepave të orës me një orë pas do të ndodhë natën mes të shtunës 30 dhe...

Edi Rama aku.zon Lelin se është “kampionë” për shpërdorimin e investimeve: Ne rrisim investimet, ju rrisni humbjet –

Kryeministri Edi Rama deklaroi se qeveria ka vënë në dispozicion të bashkive mbi 1 mld euro për faturat e ujit të papaguara. Ai tha...

Artikujt e fundit

- Advertisement -spot_img