9.5 C
Tirana
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022
- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Bota

Zbulohet “qyteti i artë”

Zbulohet “qyteti i artë” Arkeologët në Egjipt bëjnë me dije se kanë zbuluar kohët e fundit “qytetin e artë” i humbur prej 3500 vitesh. Ky...

Foto spektakolare, vendet më të ftohta në botë

Fotot në galerinë e mësipërme janë fitueset e një konkursi prestigjioz që quhet “Të kapësh ekstremin”. Në këtë konkurs duhet të kapësh në aparatin fotografik...

Alarm i kuq për ciklonin në Sicili/ Kreu i emergjencave civile në Itali: Do të jetë një ngjarje ekstreme

Ditën e premte një ciklon i përmasave të mëdha pritet të godasë jugun e Italisë, Sicilinë, zonë që është pushtuar nga përmbytjet ditët e...

Boris Johnson paralajmëron: Ja deri kur do të zgjasë kriza energjitike!

Boris Johnson u ka thënë drejtuesve të biznesit se shmangia e mungesës së ushqimit për Krishtlindje është përgjegjësia e tyre, duke pretenduar se nuk...

Çmenduri në Greqi! Burri d_ro-g-o-n gruan dhe filmon burra e tjerë teksa kryejnë m-arrd-hëni-e me radhë

Tjetër ngjarje e pabesueshme vjen nga Greqia. Një grua 60-vjeçare nga juglindja e Francës u drogua nga burri i saj dhe u për-d-hun-ua për...

Kryeministrja e shtetit europian: “Nuk Kemi Burra” 1,800 Dollarë për çdo të huaj që martohet me vajzat tona

Për rritjen e popullsisë së saj, qeveria suedeze ka marrë nismën për të siguruar të ardhura mujore prej 1,800 dollarë për çdo të huaj...

Ju prezantojmë artistin shqiptar në Amerikë Durim Halimi, ja projekti i ri muzikor

Ju prezantojmë artistin shqiptar në Amerikë Durim Halimi, ja projekti i ri muzikor Një tjetër artist shqiptar i cili ka lindur dhe jeton në Amerikë...

Flet italiani që inskenoi vde kje n në Pukë: Jetova me priftërinjtë, në Shqipëri bëra krime

Ish-gjyqtari italian i futbollit, biznesmeni Davide Pecorellika folur për herë të parë pasi u zbulua se ishte gjallë, 8 muaj pasi inskenoi vdekjen në Pukë....

Prej 1 viti nuk heq vetullat dhe mustaqet, 31-vjeçarja: Burrat më shajnë në rrugë

31-vjeçarja Eldina Jaganjac, ndryshe nga femrat që kujdesen në çdo detaj në pamjen fizike, prej më shumë se 1 viti nuk ka pastruar as...

Fisi misterioz – vajzat lejohen të kenë disa dashnorë para martesës

Tuaregët janë një nga popujt më misteriozë në Afrikë. Ka rreth dy milionë prej tyre në të gjithë Saharanë, dhe ata janë të njohur...

Artikujt e fundit

- Advertisement -spot_img