23.5 C
Tirana
E diel, 14 Gusht, 2022
- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Covid-19

‘Nëse e keni kaluar, mos u…’/ Alimehmeti jep lajmin fantastik: 3 MËNYRAT për të neutralizuar virusin

Mjeku i njohur dhe shumë i nderuar Ilir Alimehmeti ka publikuar studimin e fundit të nxjerrë nga studiuesit e Emory University në SHBA. Ata studiuan...

Studimi i ri tregon se cilët janë personat më të rrezikuar nga riinfektimi me Covid-19

Riinfektimet nga Covid-19 janë shumë të rralla, por më të shpeshta te personat mbi 65 vjeç. Zbulimi është bërë nga një studim i Departamentit Danez...

Mjeku Sulçebe jep lajmin e mirë: Ja kur e arrin Tirana imunizimin kolektiv ndaj koronavirusit

Tirana, si qyteti më numrin më të madh të të prekurve nga COVID pritet të arrijë imunitetin kolektiv në fund të muajit qershor. Anëtari...

Thanë që nuk i pranojmë kurrësesi! Qeveria shqiptare i hap derën vaksinave ruse dhe kineze

Qeveria i hap rrugë negociatave me shtetet që prodhojnë vak sinat anti-covid.   Në mbledhjen e fundit, Këshilli i Ministrave ka vendosur me akt normativ autorizimin...

Studimi i rëndësishëm: Kjo kategori njerëzish mund të ketë nevojë për një dozë të tretë të vaksinës anti-COVID

Sipas një studimi të fundit nga specialistët e shëndetit, personat që janë mbipeshë prodhojnë rreth gjysmën e antitrupave që prodhojnë personat em peshë normale...

Funksionon ndaj mutacionit të Afrikës së Jugut dhe të Britanisë, kjo është vaksina që pritet të nxjerrë botë nga “kthetrat” e Covid

foto ilustruese Drejtori i kompanisë CureVax, Franz-Werner Haas tha këtë të enjte se testet e deritanishme të zhvilluara te kafshët, kanë treguar se kandidati i...

Lajmi fundit/ Ministria e Shëndetësisë publikon bilancin, rritje rastesh dhe humbje jete në vendin tonë si pasojë e Covid-19

LAJM I FUNDIT/ Ministria e Shëndetësisë publikon SHIFRAT: 1021 raste të reja dhe 19 viktima me Covid-19 Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën...

Francë/ Studiuesit gjejnë mënyrën për ta bërë testin e Covid-19 nëpërmjet telefonit

foto ilustruese FRANCË– Shpresat për kthimin e jetës në normalitet janë varur tek vaksina kundër COVID-19 por edhe tek testimi dhe identifikimi i rasteve të...

E rëndë!/ Pas vdekjes së djalit nga COVID-19, ndërron jetë edhe babai, ishte në intubim

Tiranë- Pas vdekjes së djalit 18-vjeçar në spitalin Covid 2, ditën e sotme ka ndërruar jetë dhe i ati i tij. Babai i adoleshentit, Luftar Seiti mësohet se...

“4-5 javët që kemi përpara do jenë më të…”, epidemiologu thirrje për ashpërsimin e masave anti-Covid (Video)

Epidemiologu Ilir Alimehmeti u shpreh në Euronews Albania se duhet të ashpërsohen masat anti-COVID, pasi situata epidemiologjike në vend është rënduar. Mjeku theksoi se duhen...

Artikujt e fundit

- Advertisement -spot_img