23.5 C
Tirana
E diel, 14 Gusht, 2022
- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Histori Njerzore

Letra e një babai që mësoi të rritej bashkë me vajzën e tij…

Dje lindi dhe sot pas nja dy orësh do të nisë universitetin. Dje më thanë se do të bëhesha baba, së shpejti, dhe pak...

“Veprimet e mia janë ato që më përfaqësojnë mua si qenie njerëzore, jo fjalët e …”/ Thëniet më të Bukura të Streep

Meryl Streep është një aktore e shkëlqyer, por mbi të gjitha ka treguar se është një grua e admirueshme, duke korrur suksese dhe duke...

Një djalë i varfër, e gjeti veten pa asnjë të hollë në xhep dhe shumë të uritur. Një ditë, filloi shiste derë më derë...

Një djalë i varfër, e gjeti veten pa asnjë të hollë në xhep dhe shumë të uritur. Një ditë, filloi shiste derë më derë...

Një tregtar i kishte një shumë të madhe parash borxh. Huadhënësi, një burrë plak dhe i shëmtuar, e kishte shumë qef vajzën e tregtarit...

Qindra vjet më parë në një qytet Italian të vogël, një tregtar i kishte një shumë të madhe parash borxh huadhënësit. Huadhënësi, një burrë...

Në një shkollë fshati, klasat ngroheshin sipas mënyrës së vjetër. Një djalë i vogël nga klasa, vinte më herët se të tjerët në mëngjes...

Në një shkollë fshati, klasat ngroheshin sipas mënyrës së vjetër. Një djalë i vogël nga klasa, vinte më herët se të tjerët në mëngjes...

‘Pse vodhe?’, e pyeti gjykatësi… ‘Kisha nevojë për bukë!’, u përgjigj vogëlushi…

Një vendim ekzemplar i cili na shtyn të reflektojmë fort të gjithëve ne. Në Amerikë, një 15-vjeçar u kap duke vjedhur bukë në një dyqan....

“Pasuria e fituar me mëkat mund të qëndrojë për dhjetë vjet; në vitin e njëmbëdhjetë…”/ Thëniet më të Bukura të Chanakya

Chanakya ishte një polimat i lashtësisë indiane dhe që ishte aktiv si mësues, autor, strateg, filozof, ekonomist, jurist dhe këshilltar mbretëror. Ai identifikohet tradicionalisht si Kauṭilya...

“Ne të gjithë jemi në një makinë gjigante që ecën në drejtim të një muri me tulla ndërsa…”/Thëniet më të Bukura të Suzukit

David Takayoshi Suzuki (lindur më 24 mars 1936) është një akademik kanadez, transmetues shkencor dhe aktivist mjedisor. Suzuki mbrojti një doktoraturë në zoologji nga Universiteti...

A nuk ndjen ftohtë këtu jashtë dhe nuk ke veshur as pallto…

Në një natë të ftohtë, një miliarder takoi një plak të varfër jashtë që dridhej e shtrëngonte dhëmbët prej acarit. Ai iu afrua dhe e...

Zotëria paguan për zambakët e një vajze në dyqanin e luleve, më vonë i sheh në varrin e gruas së tij…

Një burrë i pikëlluar për gruan e tij hyn në një dyqan për të blerë lule përpara se të shkonte për të vizituar varrin...

Artikujt e fundit

- Advertisement -spot_img