23.5 C
Tirana
E diel, 14 Gusht, 2022
- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Jetë Dhe Stil

Picë pa miell: E shkëlqyeshme për ata që shmangin glutenin

Një përbërës është më i rëndësishmi Një nga ushqimet e fuqishme që duhet të jetë në çdo tryezë është quinoa. Është një super ushqim sepse...

Dieta nuk jep rezultat? Përgjigja është mungesa e këtyre 2 vitaminave, çelësi për humbjen e shpejtë të peshës

Shumë njerëz besojnë se heqja dorë nga ushqimi është mënyra më e mirë për të humbur peshë shpejt dhe me efikasitet. Megjithatë, uria dhe...

Kushton më pak se një kafe, gruaja tregon sekretin për të hequr shenjat e djegies nga hekuri dhe rrjeti e duartrokiti

Hekurosja e rrobave është diçka që shumë prej nesh nuk mund ta durojnë dhe më e keqja është pastrimi i shenjave të djegies në...

Nis më herët se ç’mendoni, 14 shenjat e para të autizmit që duhet të detyrojnë prindërit të kontaktojnë mjekun

Çrregullimet e Spektrit të Autizmit janë ndër problemet më të shpeshta të neurozhvillimit. Po cilat janë disa nga shenjat më të hershme për të cilat...

Dermatologët kanë zbuluar: Këto janë kurat më të mira shtëpiake për djegiet nga dielli

Djegiet nga dielli mund të jenë mjaft të dhimbshme, dhe gjithashtu mund të rrisin rrezikun e zhvillimit të kancerit të lëkurës. Shoqata për Luftën kundër...

Ujë me rrush të thatë: Si përgatitet dhe çfarë përfitimesh ka?

Uji me rrush të thatë supozohet se përmirëson tretjen, largon toksinat dhe furnizon trupin me një shumëllojshmëri të ushqyesve dhe antioksidantëve të rëndësishëm. Për...

Sa gjasa keni që të infektoheni sërish me Covid?

A janë disa njerëz më të ndjeshëm ndaj riinfektimit me Covid në krahasim me të tjerët? Sipas të dhënave nga Danimarka, të cilat shqyrtonin riinfektimet me nënvariantin...

Ju a thotë hëna: Ja datat kur duhet t’i prisni flokët që t’ju ec mbarë rritja e tyre

E kishit menduar që duhet të zgjidhni kohën ideale sipas hënës? Duket se hëna mund te kete nje ndikim pozitiv ose negativ ne prerjen e...

A e dini se kafeja dhe çaji jeshil rrisin jetëgjatësinë tek personat që vuajnë nga kjo sëmundje

Studime të shumta janë bërë në lidhje me efektin e kafesë dhe çajit tek personat diabetikë ose tek ata, që vuajnë nga sëmundjet e...

A ju vrasin këpucët dhe ju shkaktojnë flluska? Këto janë hilet që ju shpëtojnë

Blerja e këpucëve pasdite është zgjidhja ideale nëse doni të keni një produkt të rehatshëm. Në fund të një dite të lodhshme këmbët fryhen...

Artikujt e fundit

- Advertisement -spot_img