9.5 C
Tirana
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022
- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Kosova

Pronari i la në kompani me mirëbesim, shqiptari merr xhiron e majme ditore dhe largohet

Një person ka raportuar në polici se punonjësi ka marrë xhiron ditore me vlerë prej 1 mijë e 40 eurove. Rasti ka ndodhur mëngjesin...

Albin Kurti pret në zyrë policin që e arrestoi 16 vite më parë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur sot në zyrën e tij stafin e lartë menaxhues të Policisë së Kosovës. Takimi u mbajt pas operacionit...

Sot pritet zhbllokimi i dy pikave kufitare mes Kosovës dhe Serbisë

Pas marrveshjes, ditën e sotme pritet të marrë fund bllokimi i dy pikave kufitare, Jarinjë dhe Bërnjak, të cilat lidhin Kosovën dhe Serbinë. Largimi...

Kosova “shtang” Serbinë me vendimin e fundit, nga dita e sotme është në fuqi

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që nga sot të vendoset reciprocitetit ndaj Serbisë sa i përket targave të automjeteve. Mësohet se vendimi është...

Gruaja rreh burrin në këtë komunë të Kosovës

Policia ka njoftuar se është raportuar për një grua e cila dyshohet se ka sulmuar fizikisht bashkëshortin e saj Rasti ka ndodhur mesditën e së...

“Mbas shumë reagimeve ndaj pjesmarrjes  të këngëtarit  serb  Goran Bregoviç, në Festën e Birrës Korça, së fundmi ka reaguar dhe këngëtari i mirënjohur nga...

"Mbas shumë reagimeve ndaj pjesmarrjes  të këngëtarit  serb  Goran Bregoviç, në Festën e Birrës Korça, së fundmi ka reaguar dhe këngëtari i mirënjohur nga...

Mediat serbe: E ashtquajtura Kosovë fiton medaljen e arte në Tokio

Mediat serbe kanë reaguar pas fitores së medaljes së artë nga Distria Krasniqi në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”. Fitorja e Distrias nuk kaloi pa marrë...

Saranda Ademi godet shkurt por drejtpërdrejt

Saranda Ademi godet shkurt por drejtpërdrejt Eshtë mjaft e njohur si personazh Saranda Ademi por ajo në mêngjesin e së enjes kishte postuar në faqen...

Gërvalla: Greqia do ta njohë Kosovën

Shumë shpejt, Greqia do t’i bashkohet vendeve të Bashkimit Evropian që njohin pavarësinë e Kosovës. Garancinë e ka dhënë ministrja e Punëve të Jashtme...

Kur u përdor zyrtarisht flamuri kombëtar në Kosovë?

Sot 75 vjet më parë, prefekti i Prishtinës, Hysen Prishtina lëshoi dekret, përmes të cilit kërkoi që institucionet shtetërore dhe dyqanet në Prishtinë, të...

Artikujt e fundit

- Advertisement -spot_img