23.5 C
Tirana
E diel, 14 Gusht, 2022
- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Kuriozitete

NGA 53 VJEÇ NË 23/ SHKENCËTARËT RINOVOJNË QELIZAT E LËKURËS

Studiuesit kanë rinovuar qelizat e lëkurës së një gruaje 53-vjeçare duke i bërë të njëjta me ato të një 23-vjeçareje. Shkencëtarët në Cambridge besojnë se...

Lufta me kancerin! Studiuesit japin lajmin fantastik

Studiuesit janë përpjekur për dekada të radhë të shfrytëzojnë fuqinë natyrore të sistemit imunitar të njeriut për të luftuar kancerin, duke synuar të gjejnë mënyrat që...

Pa nënën e tij në rrugë të shkatërruar, burri që mësoi papritur të vërtetën e trishtë për partneren

Burri mësoi të vërtetën për gruan e tij pasi pa nënën e tij duke ecur i trishtuar në rrugë Në një fshat jetonte një çift...

Prentendimi i “çmendur” i britanikut: Dikur pija 30 kanaçe me pije të gazuara në 24 orë

Një shtetas britanik Andy Currie prentendon se për 20 vite me radhë ka pirë nga 30 kanaçe me Pepsi në ditë, dhe për blerjen...

Ka 30 vjet që nuk mund të ulet nga sëmundja e rrallë, pengu më i madh i të resë është që nuk mund të...

Një grua nga Polonia nuk është ulur për 30 vjet për shkak të një gjendjeje të rrallë mjekësore. Joanna Klich, 32 vjeçe, u ul...

Norvegjia po kërkon infermiere, ofron shtëpi dhe pagë të mirë nëse i plotësoni këto kushte

Nëse jeni infermiere ose infermier, jeni me fat. Sidomos nëse dëshironi të jetoni në Norvegji, pasi ky vend është në kërkim të këtij profili...

Mjekët ngatërruan goditjen në tru me migrenë, të nesërmen 20-vjeçari kishte vetëm 3% shanse për të mbijetuar

Në fillim, Xavier Ortiz nuk ishte shumë i shqetësuar për dhimbjen e kokës dhe ndjeshmërinë e tij ndaj zhurmës, e cila u shfaq brenda...

Tartufi, “Diamanti i kuzhinës” me veti kuruese

Emri shkencor: Tuber magnatum pico (tartufi i bardhë) dhe Tuber melanosporum (tartufi i zi). Familja: Tuberaceae. Tartufi është një lloj kërpudhe që rritet në rrënjët e lisit,...

I shpërtheu celulari në gjumë, e reja rrëfen tmerrin që përjetoi dhe pse karikuesi ishte…

Një grua u zgjua një mëngjes dhe vuri re flokët e saj që kishin marrë flakë. Ajo pësoi djegie të shkallës së tretë, dhe...

Letra e vogëlushit që vodhi çokollatën po bën xhiron e botës: Dua të jem në paqe me Zotin

Të dish të kërkosh falje nuk është aq e thjeshtë sa duket, por ja që ndonjëherë janë fëmijët ata që na hapin sytë dhe...

Artikujt e fundit

- Advertisement -spot_img