23.5 C
Tirana
E diel, 14 Gusht, 2022
- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Lajme

UIet çmimi i naftës, rënie kaq të madhe nuk ka pasur dy vitet e fundit

Ajo që vlen të thuhet në këtë situatë është se nafta në tregun Evropian luhatje në rreth 1.8 euro. Rritja e çmimit në vendet...

Hiqen drynët e dashurisë nga ura e famshme në Prizren

“Ura e kaltër e dashurisë” e preferuar nga shumë çifte që vizitojnë Prizrenin i është nënshtruar restaurimit. Për këtë arsye, autoritetet kanë hequr sot...

Aplikoni urgjentishtë tani: Gjermania kërkon shoferë me pagë 2750 euro

Rritja e transportit duket se është e pandërprerë me kompanitë shumëkombëshe që kërkojnë vazhdimisht drejtues të rinj profesionistë për nevojat që dalin, duke dhënë...

Ethe për Shkëlzen Berishën dhe Fatmir Mediun : Rihapet dosja “Gérdeci”nga ambasadorja Kim

Rihapet çéshtja “Gérdeci”. Gjykata e Posaçme vendos rig.jykim pér ish-ministrin e Mbrojtjes Fatmir Mediun. SPAK iu drejtua né muajt e paré té vitit Gjykatés sé...

Dokumenti- Makina luksoze, ish-ministri i brendshëm Sandër Lleshaj humbet gjyqin me median…

Pas një viti e gjysmë ka përfunduar përballja gjyqësore mes City News Albania dhe ish-Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj. Gjyqtarja Migena Laskaj, pas fakteve të...

Të dielën ndryshon ora, si do të shkojnë akrepat

Të dielën e 31 Tetorit do të ndryshohet ora, duke bërë që akrepat të shkojnë 60 minuta pas. Ora do të ndërrohet në mëngjes, kur...

I FUNDIT/ Këngëtari i njohur shqiptar shpallet në kërkim

Reperi i njohur, Feronit Shabani i njohur nga të gjithë me emrin artistik, Fero, dyshohet se ka sulmuar bashkë me truprojën e tij, producentin...

Nuk ka të ndalur! Tërmeti godet Italinë, ja magnituda

Italia është goditur mesditën e sotme nga një tërmet me magitudë 4.3 i shkallës Rihter dhe thellësi 37.5 km. Mësohet se epiqendra e lëkundjes...

6 goditje brenda pak orëve në Shqipëri, sizmologu shpjegon: Çfarë po ndodh me tërmetin

Në 24 orët e fundit në Bulqizë janë regjistruar gjashtë lëkundje sizmike. Më e forta u shënua mëngjesin e sotëm në orën 08:10 minuta...

Kryeministri Rama jep lajmin e madh: Ja kur do të hapet Rruga e Arbrit

Kryeministri Edi Rama nga Kuvendi ka njoftuar se në fund të nëntorit do të hapet edhe Rruga e Arbrit. Ai ka treguar se më 29...

Artikujt e fundit

- Advertisement -spot_img