11.5 C
Tirana
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022
- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Shendeti

Gjithçka që duhet të dini për Diabetin

Intervistoi: Hafize F.Elshani, gazetare Diabeti është një gjendje shëndetësore serioze, i cili po nuk u trajtua, mund të çojë në sëmundjet e zemrës, verbëri, mosfunksionim...

Mjalti duhet të përdoret me lugë druri apo metalike?

Nga: Ismail Lutolli – specialist Pediatër Subspecialist Dietolog-Nutricionist SubspecialistHematolog ; Onkolog   . A është e vërtetë kjo teori dhe ku bazohet? A është e vërtetë se me vite e...

Vetem 2 gota ujë në mëngjes dhe një lugë gjelle me vaj ulliri, Ylli Merja tregon metoden e cila do t’iu pastroj juve

Lodhja është reaksion mbrojtës i organizmit, që në këtë mënyrë na bën me dije se e kemi tepruar. Nganjëherë lodhja është përgjigje ndaj problemeve të...

Ka-lb mishin në organet gjen-itale! Ngrihet alarmi, po përhapet një sëmundje e rrallë sêksùalisht e transmetueshme

Një sëmundje e rrallë seksualisht e transmetueshme e cila kalb lëkurën është në rritje në Angli, kanë paralajmëruar ekspertët e shëndeti. Bakteret që gjenden normalisht...

Qytetari nga Elbasani habit mjekun grek pasi u shë.rua nga kan.ceri: Tregon si kuroi Kan.cerin me kurën popullore / Shpërndajeni

Një qytetar nga Elbasani, Ferdinand Hoxha ka bef.asuar me rrëfimin në emisionin ‘Rreze Dielli’ ku ka treguar se si arriti të mpos.hte tum.orin në...

Kafe pa ngrënë? Ja gabimi i frikshëm që bëjnë shqiptarët

Shqiptarët janë konsumatorë të mëdhenj të kafesë, dhe këtë e tregojnë të dhënat e importit të këtij produkti të çmuar. Ndërkohë të dhënat e...

E bujshme/ Zbulohet ilaçi kundër Covid-19, ky shtet fillon sot përdorimin e menjëhershëm nëpër spitale

Spitalet në Britaninë e Madhe kanë filluar nga sot përdorimin e një ilaçi të posaçëm kundër koronavirusit. Autoritetet bëjnë me dije se bëhet fjalë për...

Si të jetoni më gjatë: Sekretet nga tre prej vendeve më të shëndetshme në botë

Japonia, Havai dhe Norvegjia janë disa nga vendet më të shëndetshme në botë, sipas të dhënave të fundit. Organizata për Bashkëpunim dhe Zhvillim Ekonomik...

4 ushqimet më të këqija që nuk duhet të hani në mëngjes

Mëngjesi konsiderohet si vakti më i rëndësishëm sepse trupi mund të furnizohet me ushqyesit më të nevojshëm për një energji të vazhdueshme gjatë ditës....

Si t’i ndaloni 1001 mendimet para gjumit, që nuk ju lënë të flini natën

Edhe nëse dita ka qenë e mirë, mbrëmjeve, ju shtriheni dhe në qetësinë e natës vërshojnë dhe qindra mendime që ju mundojnë dhe ju...

Artikujt e fundit

- Advertisement -spot_img