13.5 C
Tirana
E premte, 7 Tetor, 2022
- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Teknologji

Ja përse e ndryshova emrin e Facebook në “Meta”/ Rrëfehet Mark Zuckerberg

  Mark Zuckerberg i befasoi të gjithë me vendimin për të ndryshuar emrin e kompanisë së tij, por njerëzit në fund nuk do të kenë...

Po tani ç’do të ndodhë? Paralajmërimi nga Zuckerberg: Shihemi në orën 10 të mëngjesit

Themeluesi i ‘Facebook’, Mark Zuckerberg paralajmëroi mbrëmjen e djeshme se diçka ndryshe do të ndodhë me platformën e tij. Ai postoi në ‘Facebook’ një status...

Çfarë ndodhi me Facebook, Instagram e WhatsApp? Nga rënia e tre rrjeteve sociale te humbja e miliarda dollarëve

Mbrëmë rreth orës 17:00 e tërë bota u godit nga lajmi se rrjetet sociale Facebook, Instagram dhe WhatsApp kanë rënë nga sistemi dhe nuk...

Keni kohë deri në 1 nëntor, “WhatsApp” do të bllokohet përgjithmonë

SHBA– Aplikacioni ‘WhatsApp’ nuk do jetë më funksional në disa telefona të vjetër. Përdoruesit e prekur do të duhet të përditësojnë softuerin e tyre...

Çfarë ndodhi? Bie rrjeti më i madh social, Facebook (FOTO LAJM)

Rrjeti social Facebook sapo pësoi një rënie duke penguar mijëra llogari në këtë rrjet social të logohen apo edhe të dërgojnë mesazhe. Përdorues në të gjithë botën kanë raportuar problemet që hasën në ato pak minuta  duke...

E keni vënë re opsionin e ri në Instagram Stories?

Instagram, me kalimin e kohës, vazhdon të shtojë opsione dhe të përmbushë nevojat e përdoruesve të tij! Risia e fundit e rrjetit të famshëm...

Këshilla për të eliminuar varësinë nga telefoni

Përdorimi i telefonit në situata të papërshtatshme, të tilla si gjatë kohës që jeni në klasë, kalimi në rrugë ose ngasja e makinës është...

Kina habit me kompletimin e ndërtesës 10-katëshe në një ditë, video bëhet virale në rrjet (pamjet)

Kina ka ndërtuar një ndërtesë 10-katëshe rezidenciale brenda 28 orëve dhe video e përshpejtuar e ndërtimit është bërë virale në rrjetet sociale. Dhomat dhe përbërësit...

Shifra të frikshme! Tik Tok dyfishon të ardhurat

Pronari i aplikacionit të famshëm për video të shkurtra TikTok, u tha punonjësve se të ardhurat e saj vitin e kaluar u dyfishuan në...

Apel i rëndësishëm për përdoruesit e Android, fshini menjëherë këto 5 programe nga telefoni juaj

Përdoruesit e Android duhet të kontrollojnë telefonat e tyre menjëherë për t’u siguruar që asnjë nga këto aplikacione të mbushura me malware nuk janë...

Artikujt e fundit

- Advertisement -spot_img