23.5 C
Tirana
E diel, 14 Gusht, 2022
- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Uncategorized

“Shumë martesa do të ishin më mirë nëse burri dhe gruaja do ta kuptonin qartë se janë…”/ Thëniet më të Bukura për Martesën

Dita kur keni festuar dashurinë tuaj dhe keni marrë një angazhim të përjetshëm ndaj partnerit tuaj, përpara të gjithë miqve dhe familjes suaj, është...

Ishte dikur një djalë i cili kishte një temperament të keq. Babai i dha disa gozhdë dhe i tha se sa herë që të...

Ishte dikur një djalë i vogël që kishte një temperament të keq. Babai i tij i dha një çantë me gozhdë dhe i tha...

Në një supermarket, perveç qindra punonjësve të tjerë, punonte një grua si ekonomiste dhe një burrë si roje tek porta…

Në një supermarket, perveç qindra punonjësve të tjerë, punonte një grua si ekonomiste dhe një burrë si roje tek porta. Burri kishte një jetë...

Një grup profesionistësh i bënë këtë pyetje disa fëmijëve të moshave nga 4 deri në 8 vjeç. Përgjigjet që ata morën ishin shumë më...

Një grup profesionistësh i bënë këtë pyetje disa fëmijëve të moshave nga 4 deri në 8 vjeç, “Çfarë domethënë DASHURI?” Përgjigjet që ata morën...

Monika hipi në tren me vajzën e saj 5 vjeçare. Ishte hera e parë që ajo udhëtonte me tren. Zonja ishte një shtresë e...

Monika hipi në tren me vajzën e saj 5 vjeçare. Ishte hera e parë që ajo udhëtonte me tren. Zonja ishte një shtresë e...

Ajo ishte 7 vjeçe kur e takova për herë të parë në plazhin aty afër ku jetoj. Mar makinën dhe shkoj tek ky plazh,...

Ajo ishte 7 vjeçe kur e takova për herë të parë në plazhin aty afër ku jetoj. Mar makinën dhe shkoj tek ky plazh,...

Ishte një herë një njeri përtac i cili gjithmonë mundohej të gjente rrugën më të thjeshtë për tu ushqyer. Një ditë kur po kërkonte...

Ishte një herë një njeri përtac i cili gjithmonë mundohej të gjente rrugën më të thjeshtë për tu ushqyer. Një ditë kur po kërkonte...

KULTURA E KAPUR NUK ËSHTË KULTURË. Nga Dom Gjergj Meta

KULTURA E KAPUR NUK ËSHTË KULTURË   Niveli kulturor në Shqipëri lë shumë për të dëshiruar. Ngarendja pas jetës së përditshme dhe sidomos logjika efiçentiste e...

Përshkrimi i shokëve të rinisë : “Enveri ishte…………..flin-te në një sht.rat me Gogon dhe i përshkruante fytyrën, sytë e gj.oksin! Me Vojon pu.thej dhe...

Çfarë shkrʋante Aʋrel Plasari para gati 30 vjetësh për dik.tatorin dhe “psi.kopatologjinë e pʋshtetit”? Eseja që po ribotojmë është shkrʋar në vitin 1992, kʋr aʋtori...

Mbretëresha Elizabeth shfaqet për herë të parë në publik me bastun

Për herë të parë, Mbretëresha Elizabeth II mori pjesë në një ngjarje të madhe publike, duke përdorur një shkop në ecje. Sovrania mori pjesë...

Artikujt e fundit

- Advertisement -spot_img