15.5 C
Tirana
E shtunë, 10 Dhjetor, 2022

Çmenduri në Spanjë, 120 minuta ferri me një fund të pabesueshëm për katalanasit

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Çmenduri në Spanjë, 120 minuta ferri me një fund të pabesueshëm për katalanasit

Katalanasit kanë rrezikuar seriozisht kualifikim, pasi deri në minutën e 88 ishin në disavantazhin e 2 golave.

JuKenedy dhe Soldado kishin shënuar më parë për Granadën pas një mbrojtjeje të dobët të Barcelonës.
Francezi Griezmann ngushtoi shifrat në minutën e 88, kurse Jordi Alba 4 minuta më vonë barazoi dhe shtyu sfidën në Extra Time.

Në kohë shtesë Barcelona ishte thuajse e shndërruar pasi shënoi tre herë me Griezmann, Frank de Jong dhe Jordi Alban sërish, kurse Granada barazoi përkohësisht shifrat në 3-3 me Fede i cili realizoi nga penallti./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit