8.5 C
Tirana
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

COVAX publikon planin e shpërndarjes së vaksinës, ja sa doza vijnë për Shqipërinë dhe Kosovën

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Teksa, e gjithë bota është në një moment kyç me debatet dhe vështirësitë e vaksinimit kundër COVID, aleanca GAVI, COVAX, ka publikuar zyrtarisht sot planin paraprak të shpërndarjes së vaksinave AstraZeneca dhe Pfizer, që kapin në total 1.2 milion doza.

Në plan parashikohet që Shqipëria të përfitojë 141 mijë e 600 doza të vaksinës së AstraZeneca nga COVAX, ndërsa Kosova do të marrë 100.800 vaksina./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit