15.5 C
Tirana
E shtunë, 10 Dhjetor, 2022

Covid-19/ Rezulton pozitiv Ministri i Mbrojtjes

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka rezultuar pozitiv në testin e Covid-19, lajm ky i njoftuar nga vetë ministri në rrjetet sociale.

Peleshi shton se fatmirësisht ka simptoma të lehta dhe është karantinuar në shtëpi nga ku dhe po ushtron detyrën e tij.

“Me gjithë kujdesin e treguar gjatë gjithë ketyre muajve, dje pas testit rezultova pozitiv me COVID-19.

Fatmirësisht kam simptoma të lehta dhe jam karantinuar në banesë nga ku po ushtroj në distancë detyrat.

Kohëzgjatja e pandemisë na i bën të vështirë përqendrimin e përditshëm kundrejt masave, por duhet të bëjmë durim edhe pak.

#MbajMaskën “, shkruan Peleshi.

Më herët me koronavirus nga radhët e qeverisë janë infektuar edhe Ministri i Turizmit, Blendi Klosi dhe Ministrja e Energjisë, Belinda Balluku, por që kanë kohë tashmë që janë shëruar./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit