20.5 C
Tirana
E enjte, 7 Korrik, 2022

Denoncoi logon plagjiaturë që kushtoi 18 milionë lekë, drejtoresha e TKOB kërcënon pianisten

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Pianistja Ardita Bufaj është një nga zërat më të fortë që ka kundërshtuar ashpër logon e re të TKOB, e cila rezultoi plagjaturë pavarësisht fondit prej 18 milionë lekë të vjetra për realizimin e saj.

Por kjo me sa duket ka sjellur kërcë nime dhe cënim të personalitetit të saj nga ana e drejtoreshës së TKOB Abigeila Voshtina. Këto të dhëna i bën publike vetë pianistja Bufaj, e cila i kërkon drejtoreshës që të ndaloj kërc ënimet ndaj njerëzve të pafajshëm dhe të mos mendoj se arroganca e saj mund të frikësojë artistët që dalin dhe thonë të vërtetën.

Postimi i plotë: Po i drejtohem per here te pare, me nje gjuhe qe nuk eshte ne edukaten dhe kulturen time, drejtoreshes artistike te TKOB-se:” Mos guxo me te ker cenosh ne telefon njerez te pafajshem, dhe te zesh ne goje emrin dhe te cenosh personalitetin tim, duke menduar se me arrogancen qe ju karakterizon, do frikesoni cdo artist qe del dhe thote te verteten!!! Nuk kam pasur ndonjehere F rike, edhe kur kam qene perballe me ty, dhe jo me sot…!!!

Harroje e nderuar, se me frike e te rror nuk mund te behet Art, dhe aq me teper, te mbahet nje Teater Opere. Do ta mbroje teatrin me shume force dhe guxim, jo vetem per kontributin 10- vjeçar qe kam dhene me shume pune e pasion, por per gjithe kontributin e vyer te cdo artisti qe ka dhene shpirtin per ta mbajtur gjalle ate Teater!!!./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit