13.5 C
Tirana
E premte, 7 Tetor, 2022

Disa persona mund të rezultojnë pozitiv dhe pas vaksimit, ja pse

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Sipas CNN, një vaksine e Covid-19 nuk na siguron 100% mbrojtje te menjehershme nga virusi.
Kjo do te thote se dhe pas vaksinimit ju serish keni mundesine te infektoheni dhe te rezultoni pozitiv.
Zyrtari Stephen Lynch i Massachusetts rezultoi serish pozitiv dhe pasi mori nje doze të vaksines “Pfizer”.
Akorduar Qendres se Parandalimit dhe Kontrollit te Semundjeve (CDCP) në Amerikë thuhet se vaksines i duhen disa jave qe te kryeje funksionin e saj, domethene ju mund te rezultoni pozitiv diten pasi e keni marre dozen. /Shqiperia Ime./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit