20.5 C
Tirana
E enjte, 7 Korrik, 2022

Doktori jep lajmin e keq, vaksinat mund të mos kryejn asnjë funksion

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Eksperti i Shëndetit Publik në Universitetin e Harvardit, Gani Abazi ka folur ne lidhje me koronavirusin dhe mutacionet e reja që janë shënuar së fundmi në vende të ndryshme.

Abazi u shpreh se mutacionet e reja mund të nxjerrin jashtë loje vaksinën kundër koronavirusit. Ai tha se sa më shpejt të vaksinohet popullsia aq më e lehtë do të jetë vënia në kontroll e virusit.

“Deri më tani janë identifikuar tre viariante, mirëpo mendoj se kjo mund të ndodhë përsëri nëse nuk vihet në kontroll pandemia. Nëse virusi vazhdon të multifikohet. Deri më tani mutacionet e paraqitura janë të prekshëm nga vaksinat mirëpo nëse virusi nuk bie në kontroll mund të ndodhë paraqitja e një varianti që nuk është i rezistueshëm ndaj vaksinave. Deri tani nuk ka ndodhur por teoritikisht është e mundur.“, u shpreh mjeku për “abc e mëngjesit”.

Në lidhje me pytjen se kur mund t’i kthehemi normalitetit është shprehur se kjo mund të ndodh nga fundi i verës./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit