8.5 C
Tirana
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

E BUJSHME/ Talenti i Kombëtares Shqiptare me ekip të ri, gati transferimi tek gjigandët europian

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Sipas mediave polake “Gol24” si dhe “Legia.net” bëhet me dije se skuadra polake e Lagias së Varshavës dëshiron që të bëjë një transferim të katërt dhe bëhet fjalë talentin dhe yllin e Tiranës, Ernest Muçi. Sullmuesi do të kushtojë rreth një milion euro.

Nga sa mësohet, dhe bëhët me dije, bisedimet kanë vazhduar për disa javë mes palëve, por Tirana këkron që të përfitojë sa më shumë. Legia ka kohë deri në 24 shkurt. Nga ana e klubit polak janë ofruar 500 mijë euro dhe 10% të kartonit, ndërkohë që marrëveshja mbetet shumë e komplikuar deri në fund.

Tashmë pritet që të ketë një vendim për lojtarin, me shumë gjasa brenda këtyre 2-3 ditëve. Kujtojmë që pëër Ernest Muçin ka pasur oferta të shumta./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit