11.5 C
Tirana
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

E fundit! Shqipëria në orët e saj më të vështira, ja çfarë po afrohet

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Filomena ka “mberthyer” Shqiperine. Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell por që herë pas here do të ketë dhe zhvillim të vranësirave, të cilat do të sjellin reshje të izoluara dëbore, më të theksuara në zonat juglindore. Edhe fundjava pritet të jetë e ftohtë.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -10°C në -2°C, në zonat e ulëta nga -2ºC në 05°C dhe në zonat bregdetare nga 01°C në 07°C.

Era do të fryej në drejtim Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3-4 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të paqëndrueshëm i shoqëruar me reshje dëbore në pjesën më të madhe të territorit. Temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme ku do të variojnë: në zonat malore nga -9°C në -2°C dhe në zonat e ulëta nga -6°C në 01°C.

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit