13.5 C
Tirana
E premte, 7 Tetor, 2022

‘E morën në qafë’/ Nano rrëfen historinë e motrës së tij: U dashurua me një djalë, e persekutuan 15 vite në Laç

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Ish-kryeministri Fatos Nano ka treguar historinë e trishtë të mostrës së tij të madhe, e cila ishte një nga studentete më të mira, por u dërgua si mësuese fizike në Laç.

Sipas tij, kjo ndodhi për shkak se ajo u dashurura dhe u martua me një djalë që vinte nga një familje të persekutuarish, ndaj qëndroi në Laç për 15 vite.

“Motra ime ra në dashuri dhe u martua me një djalë që vinte nga një familje të persekutuarish. Sa mbaroi shkollën e çuan në Laç si mësuese fizike. Ishte më e mira, por vetëm se bëri atë martesë, qëndroi për 15 vite në Laç. Nuk njihej merita dhe ndershmëria. E bisedoja dhe me babain”, tregoi Nano./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit