12.5 C
Tirana
E shtunë, 10 Dhjetor, 2022

E pazakontë/ Këto dy shtete refuzojnë vaksinën kundër COVID-19: E kemi mundur virusin me ndihmën e Zotit

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Në Afrikë kanë filluar të shpërndahen vaksinat e para të koronavirusit, por shteti i Burundit me 12 milionë banorë ka vendosur që të mos i pranojë.

Sipas ministrit të Shëndetësisë Thaddee Ndikumana, parandalimi është më i rëndësishëm se vaksinimi, ndërsa shtoi se 95% e pacientëve janë duke u shëruar.

Muajin e kaluar Burundi mbylli kufijtë tokësorë dhe ujorë, ndërkohë që shteti afrikan regjistron mbi 1600 raste dhe vetëm 2 viktima.

Edhe presidenti i Tanzanisë e refuzoi vaksinimin kundër koronavirusit, pasi u shpreh se Tanzania e ka mposhtur virusin me kohë me ndihmën e Zotit./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit