9.5 C
Tirana
E martë, 6 Dhjetor, 2022

E rëndë në Turqi, tornado bën “kërdinë” dhe merr me vete çdo gjë që i del përpara në qytetin që quhet “parajsa mbi tokë” (VIDEO)

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Një tornado ka god itur qytetin turk Çesme në bregun e detit Egje. Si pasojë raportohet se janë lën duar të paktën 16 persona dhe janë shkaktuar shumë dë me materiale.

Tornado, raportohet se ka kaluar përmes qytetit Çesme, e cila gjendet rreth 90 kilometra në perëndim të Izmirit.

Mediat turke, raportojnë se si rezultat i erërave të fuqishme janë shkulur pemët, shem bur tarracat e shtëpive dhe dëm tuar dhjetëra makina.

“Çesme është parajsa në tokë, ka pësuar një tme rr gjatë natës së mbrëmshme”, është shprehur kryetari i këtij qytetit Ekrem Oran./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit