13.5 C
Tirana
E premte, 7 Tetor, 2022

E trishtë/ Ndërron jetë 9-vjeçari nga Covid, viktima më e re në Shqipëri

Mos i humbisni

Me te lexuarat

9-vjeçari Alvin ka ndërruar jetë nga COVID-19, ai arriti të fitonte betejën me tumorin, por fatkeqësisht jo atë me virusin që ka kapluar botën dhe nuk po njeh moshë.

Themeluesi i Fundjavës Ndryshe, Arbër Hajdari , i cili ka dhënë lajmin në facebook, shkruan se 9-vjeçari ia arriti që të luftonte me tumorin, por nuk mposhti dot Covid-19.

9-vjeçari u dërgua në Zvicër ku të voglit i dhanë veç një muaj jetë dhe pas një ndërhyrjeje në Stamboll ku u njoftua se doli me sukses, krejt papritur, Alvini ka ndërruar jetë nga koronavirusi, me gjithë përpjekjen për ta shpëtuar./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit