8.5 C
Tirana
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Ëndrrat e fëmijëve shqiptarë tashmë mund të bëhen realitet, ja shkolla e re që do hapet për profesionin e rrallë

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Nëse më parë për tu diplomuar si pilot duhej të fluturoje dhe të studioje jashtë Shqipërisë, tani me Albawings kompaninë ajrore shqiptare e ofron këtë mundësi në vendin tonë

Për herë të parë krijohet shkolla e pilotëve ne Shqipëri për të gjithë të apasionuarit dhe ëndrra juaj do të bëhet realitet.

Nxënësit tanë kur të kenë mbaruar kursin do të jenë pilotë të këtij avioni…

Prej 5 vitesh Albawings që nga dita e krijimit ka pasur projekte afatgjata në zhvillimin e aviacionit në Shqipëri. Më shumë se 90% e stafit tonë është shqiptar dhe vetëm pjesa e pilotëve kanë qenë të huaj , kështu që tani duke e kompletuar Akademinë e Avacionit mendojmë që tu jepet mundësia edhe për tu licensuar si pilotë .

Te gjithë që kamë pasion fluturimin ju mundësohet në Shqipëri është një licencë që vlen në komunitetin evropian nuk ka kufij.

“Objektivi ynë sot është ti drejtohemi publikut shqiptar por edhe atij të Ballkanit edhe të gjithë EVropës me krijimin e Akademisë Albawings që do të përgatis si pilotë privat ashtu edhe pilot komercial apo të linjave ajrore.

Do jenë të gjitha në një paketë të përbashkët por më interesantja është që ata do të trajnohen nga instruktorë që kanë 30 vite eksperiencë punë në kompani ajrore ndërkombëtare.

Me të cilët do të krijohet elita e pilotëve shqiptarë të së ardhmes , që do ti ketë zili e gjithë Evropa . Për më tepër do të jemi në gjendje të formojmë ekuipazhet e fluturimet në Albaëings Akademi”, tha Franco Bergante- drejtor i departamentit të trajnimeve, Albawings.

Akademia e Aviacionit Albawings është një mundësi e artë punësimi për të gjithë ne të ardhmen, teksa edhe në Shqipëri aeroportet po shtohen…

Regjistrimet mund të nisin javën e ardhshme.

tch./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit