12.5 C
Tirana
E shtunë, 10 Dhjetor, 2022

Enejda Tarifa u largua nga “Portokalli”, ja arsyeja që e bëri moderatoren të marrë atë vendim

Mos i humbisni

Me te lexuarat

TIRANË– Moderatorja dhe këngëtarja Eneda Tarifa është larguar nga spektakli i humorit ‘Portokalli’. Arsyet nuk u bënë të ditura nga ajo mirëpo filluan dyshimet se Eneda mund të ketë patur ndonjë konflikt me drejtuesit e këtij spektakli.

E ftuar mbrëmjen e djeshme në “Why Not”, Eneda tregoi se nga televizioni u largua pasi ka ardhur momenti që ajo ti përkushtohet këngës dhe projekteve personale.

“Kam nxjerrë një status para disa ditësh për largimin tim nga Portokallia sepse dua të merrem me gjërat që dua unë dhe me gjëra të cilat i prodhoj unë. Ka ardhur një kohë që duhet të japësh atë që merr dhe akumulon gjatë viteve.

Mendoj se duhet ti përkushtohem pak më shumë këngës dhe e kam detyrim që ti përkushtoj këngës atë kohë të munguar që unë kam qenë midis televizionit dhe muzikës dhe gjithmonë më ka hyrë në mes televizioni.

Unë duhet të pasuroj repertorin tim me këngë sepse ky është profesioni im dhe nuk do ta lija asnjë moment. Meqënëse koha erdhi e tillë që nuk ka koncerte dhe aktivitete live të cilat të marrin kohë, të marrin orë nate dhe të lodhin prandaj është koha më e mirë për të prodhuar” – tregon Eneda./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit