8.5 C
Tirana
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Falsifikoi tamponët e COVID, arrestohet mjeku në Tiranë

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Policia e Tiranës ka arrestuar mjekun Niko Nika, pasi akuzohet për korrupsion dhe falsifikim të tamponëve COVID-19.

Lajmi eshte bere me dije nga policia me ane te nje komunikate zyrtare per kete rast.

Sipas policisë, “shtetasit N. N., 66 vjeç, i ishte caktuar masa e sigurisë “Arrest në burg” nga Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, për veprat penale “Korrupsion pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike” kryer në bashkëpunim, “Falsifikimi i dokumenteve shëndetësore”, kryer në bashkëpunim, më shume se një herë dhe “Ushtrim, ndikimi i paligjshëm ndaj personave që ushtrojnë funksione publike” kryer në bashkëpunim, më shumë se një herë.“./lajmifundit.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit