9.5 C
Tirana
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Fshatra të magjishëm turistik të Shkodrës, por qeveria jo vetëm që i ka harruar, por…

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Në 7 vite qeveria Rama e ka artikuluar pa ndalur zhvillimin e turizmit si një rëndësi jetike për Shqipërinë, madje duke e përcaktuar këtë të fundit si një nga sektorët më të rëndësishëm të ekonomisë. E ndërsa në letra hidheshin projekte e miratoheshin “Investime” strategjike, në terren situata thuajse vijoi të mbesë e njëjtë për shumë prej zonave me potencial turistik dhe ekonomik. Dëshmia më e mirë se si shteti dështoi edhe këtë vit për një turizëm me standarte, ishte efekti që dha pandemia, kur kufinjtë u mbyllën dhe shqiptarët zgjodhën të pushojnë në vendin e tyre. Ata u dynden në zonat turistike malore, atje ku atraksioni gjatë dimrit është i madh nga ajo që ofron natyra, por shteti në terren nuk dukej. Fshatra të magjishëm turistik, por që nuk kanë energji elektrike me orë e ditë të tëra, si dhe rrugë që bllokohen nga reshjet e borës, e firmat që paguhen për mirëmbajtjen e tyre me paratë e taksave të qytetareve, bëjnë sehir, pasi askush nuk u terheq vemendjen për të kryer detyrën për të cilën marrin lekët.

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit