15.5 C
Tirana
E shtunë, 10 Dhjetor, 2022

Funksionon ndaj mutacionit të Afrikës së Jugut dhe të Britanisë, kjo është vaksina që pritet të nxjerrë botë nga “kthetrat” e Covid

Mos i humbisni

Me te lexuarat

foto ilustruese

Drejtori i kompanisë CureVax, Franz-Werner Haas tha këtë të enjte se testet e deritanishme të zhvilluara te kafshët, kanë treguar se kandidati i kompanisë për vaksinën anti-Covid-19 është efikas ndaj mutacioneve të Afrikës së Jugut dhe të Britanisë.

Haas informoi deputetët e Bashkimit Evropian se rezultatet nga testet përfundimtare për ndikimin e vaksinës mbi mutacionet e virusit do të publikohen së shpejti.

Ai gjithashtu tha se kompania po pret që vaksina e saj të miratohet nga Bashkimi Evropian deri në qershor./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit