17.5 C
Tirana
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Gjermania po kërkon punëtorë, ja cilat janë sektorët për të cilat ka nevojë

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Problemet me vizat e punës mbeten, ndonëse Gjermania ka nevojë për punëtorë të huaj.

Ani pse janë mbyllur shumica e bizneseve në këtë shtet, Gjermania, pavarësisht kësaj, ka nevojë për fuqi punëtore në shumë sipërmarrje.

Edhe në vitin 2021, Gjermania do të ketë nevojë për punëtorë të huaj, përkundër pandemisë korona.

Kjo tregohet edhe përmes një sondazhi, i cili u bë nga një Fondacion gjerman, me përfaqësusesit e sipërmarrjeve në Gjermani, sipas së cilës 54% e sipërmarrjeve do të kenë nevojë për punëtorët e huaj, transmeton albinfo.ch.

Nevoja më e madhe për punëtorë të huaj në Gjermani ka për sektorin e shëndetësisë dhe ndërtimtaria./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit