18.5 C
Tirana
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Gjithë jetën ka pirë vetëm aspirina, vaksinohet e moshuara 111- vjeçare në Shkodër

Mos i humbisni

Me te lexuarat

I vetmi ilaç që ka përdorur gjithë jetën është aspirina dhe në këtë moshë ka vendosur edhe të vaksinohet.

 

Në Maj, Zenepe Piri feston 111 vjetorin e lindjes.

Memorien e ka të fortë dhe na kujton se në rininë e saj për kurimin e veshkave ka përdorur vajin e gurit. I vetmi peng në jetën e saj është shkolla të cilën nuk mundi ta vazhdonte për shkak të dy luftrave botërore.

 

Nënë Zenepja jeton e vetme me një pension minimal dhe në kushte të veshtira, prandaj ajo ka dëshire të takojë kryeministrin./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit