17.5 C
Tirana
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Gjithmonë elegante dhe mahnistëse në skenë, nuk do ta besoni sa vjeç bën sot Leonora Jakupi

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Leonora Jakupi është një ndër emrat më të dashur të skenës sonë muzikore, me një karrierë thuajse 20-vjeçare dhe shumë çmime të fituara si në Kosovë e Shqipëri. Vajza bukuroshe nga Skënderaj do të bëhej e njohur për publikun shqiptar në vitin 1998 me këngën ‘’A vritet pafajësia’’, një këngë shumë e ndjerë që është gdhendur përjetësisht në fonotekën e muzikës shqiptare, një dedikim për të atin dhe xhaxhin, të cilët humbën jetën në radhët UÇK-së.

E ndërsa vitet kanë kaluar dhe Leonora është rritur si artiste, nuk mund të themi të njëjtën gjë për pamjen e saj të jashme e cila duket të ketë ndalur si me magji kohën. E bukur atëherë, e bukur tani, për Leonorën vitet janë thjesht numra të cilët ia kujton çdo datë 3 mars.

Ditën e sotme, këngëtarja feston 42 vjetorin e lindjes, e na besoni nuk ka asgjë mangët nga një 24 vjeçare, nëse do të bënim inversionin e shifrave. U habitët? Edhe ne sepse Leonora është gjithmonë e kuruar dhe elegante sa nuk i tregon aspak vitet që ka. Këngëtarja ka ndarë me ndjekësit në Instagram disa nga urimet e këndshme që ka marrë nga ndjekësit dhe miqtë e saj më të mirë./Living

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit