8.5 C
Tirana
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Gjykata e dënoi për dy vite, ish-presidenti francez Nicolas Sarkozy do e kalojë arrestin shtëpiak në vilën luksoze të Carla Brunit

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Ish-presidenti francez Nicolas Sarkozy është dënuar ditën e djeshme me 3 vite bu rg, por 2 vite u pezulluan, ndërsa 1 vit duhet ta kalojë në “arrest shtëpie”.

 

Kjo do të thotë se Sarkozy do të kalojë 12 muajt e dënimit në vilën luksoze në Paris, në pronësi të gruas së tij.

Carla Bruni, 53-vjeç është milionere ish-këngëtare, modele dhe aktore. Shtëpia e saj kushton 3 milionë euro në Villa Montmorency, ndërtesa ekskluzive e shekullit të 19-të në kryeqytetin francez.

Në këtë apartament kanë jetuar më parë shkrimtari i ‘Les Miserables’,Victor Hugo dhe aktori Gérard Depardieu./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit