11.5 C
Tirana
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Greqi/ Jepet urdhri për masat e reja, vendi fqinj në izolim nga Covid-19 (Detaje)

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Masat e reja kufizuese pritet të hyjnë në fuqi në orët e para të së mërkurës, 10 shkurt, në orën 6 të mëngjesit. Ku, ekspertët kanë parashikuar mbylljen e shkollave të të gjitha niveleve , dyqaneve dhe parukerive.

Covid-19/ Greqia merr masa të reja, Athina do nga nesër futet në izolim

ATIKË-Greqia do të shtojë masat parandaluese ndaj Covid-19. Sipas mediave greke, pas një mbledhje të jashtëzakonshme të Komitetit të Ekspertëve, u vendos një masë e re për zonën e Athinës.

Masat e reja kufizuese pritet të hyjnë në fuqi në orët e para të së mërkurës, 10 shkurt, në orën 6 të mëngjesit. Ku, ekspertët kanë parashikuar mbylljen e shkollave të të gjitha niveleve , dyqaneve dhe parukerive.

Ndërkohë njoftimi zyrtarë do të jepet nga Kryeministri, Kyriakos Mitsotakis , në orën 19:30 të pasdites./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit