8.5 C
Tirana
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Greqia shtyn vendimin, kufiri do të qëndrojë i mbyllur deri në 8 mars, kategoritë që iu lejohet kalimi

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Kapshticë- Policia shqiptare ka bërë me dije se kufiri me Greqinë do të vijojë i mbyllur deri më 8 mars 2021.

Për shkak të situatës me COVID-19, qeveria greke ka shtyrë sërish hapjen e këtij kufiri.

Njoftimi i policisë:

Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Korçë.
Stacioni i Policisë Kufitare Kapshticë:
Autoritetet e Policisë Greke, në vijim të masave të marra nga qeveria greke mbi përballimin e situatës së krijuar për shkak të pandemisë COVID-19, kanë njoftuar palën shqiptare për shtyrjen e afatit të bllokimit të Pikës së Kalimit Kufitar Kapshticë, deri në datën 08.03.2021.
Deri në këtë datë, dalja nga Shqipëria dhe hyrja drejt Greqisë nëpërmjet kësaj pike kalimi, vijon të jetë e mbyllur.
Ndërsa dalja nga Greqia dhe hyrja drejt vendit tonë, do të jetë e lejuar nga ora 06:00 deri në orën 22:00, vetëm për këmbësorët dhe mjetet e tonazhit të rëndë (kamiona mallrash). Mjetet si autobusa, taksi, apo çdo mjet tjetër i transportit të pasagjerëve, nuk do të lejohet të kalojë.
Duke ju falenderuar për mirëkuptimin./albnews.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit