20.5 C
Tirana
E enjte, 7 Korrik, 2022

Gruaja më e moshuar në Evropë fiton betejën me Covid-19, s’do e besoni dot sa vjeç mbush nesër ajo

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Murgesha 116-vjeçare, e cila feston nesër ditëlindjen e 117, Lucile Randon, dhe që mban titullin “më e moshuara në Evropë”, ka fituar betejën kundër koronavirusit të ri (COVID-19).

Mediat ndërkombëtare raportojnë se Randon e cila njihet edhe si “motra doajen Andre” dhe “njeriu më i moshuar i Evropës”, më 16 janar u infektua me COVID-19 në Francë.

Ajo pasi fitoi betejën me virusin u kthye në shtëpinë e të moshuarve, ndërsa më 11 shkurt (nesër) do të festojë ditëlindjen e 117-të.

Ndërkohë, administrata e shtëpisë së të moshuarve përgatitet t’i organizojë një aktivitet me rastin e ditëlindjes së saj me pjesëmarrjen familjes së saj dhe kryetarit të bashkisë Toulon, Hubert Falco./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit