8.5 C
Tirana
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Hapet tuneli për automjetet në sheshin “Shqiponja”

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Pas disa muaj punimesh, do të hapet sot tuneli numër 4 në nyjën “ Shqiponja”, që pritet të lehtësojë trafikun e automjeteve që dalin nga Tirana në drejtim të Durrësit.

Dhe si pasojë qarkullimin në Unazën e Madhe që po i nënshtrohet rindërtimit të plotë.

Të pranishëm në hapjen rreth pritet të jenë ministrja Belinda Balluku, Drejtori ARRSH, Ergys Verdho dhe Drejtori Policisë Tiranë, Rebani Jaupi./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit