9.5 C
Tirana
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Humbën jetën teksa tentuan të kalonin lumin, kolegët mbajnë homazhe për dy elektriçistët

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Disa punonjës të OSHEE-së në Gjirokastër kanë ndezur qirinj dhe kanë vendosur lule në vendin ku humbën jetën Selfo Kallfa dhe Ismet Isaraj dy ditë më parë.

Eletriçistët kanë mbajtur homazhe për kolegët e tyre që ndërruan jetë në mënyrë tragjike, në ujërat e lumit Drino teksa ishin në krye të detyrës.

Selfo Kallfa 52 vjeç dhe Ismet Isaraj 64 vjeç kishin dalë për monitorimin e një defekti në rrjetin shpërndarës, por makinën me të cilën udhëtonin e mori rrjedhja e ujit teksa tentuan të kalojnë mes lumit.

Trupat e pajetë u nxorën nga polumbarët e RENEA-s.

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit