17.5 C
Tirana
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Humbi jetën nga Covid-19; Irma Libohova tregon si u rëndua situata e kompozitorit Agim Krajka

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Ditën e djeshme një personazh i madh dhe i rëndësishëm në muzikën shqiptare, kompozitori Agim Krajka ka ndërruar jetë pasi nuk mundi të fitonte betejën me Covid-19, në moshën 83-vjeçare. I pari që njoftoi lajmin e trishtë ishte djali i tij, Ulis Krajka, i cili shkroi në rrjetet sociale: “Uroj që shpirti yt të pushojë në qiell, babai ynë i dashur”.

Irma Libohova, një nga bashkëpunëtoret e tij më të ngushta, e cila ka kënduar e fituar çmime me këngët e Krajkës, ka treguar për momentet e tij të fundit dhe përpjekjet që të mbijetonte.

“Gjatë gjithë kohës kam ndjekur dinamikën e ditës, si fillim kam ndërhyrë për të gjetur disa lidhje me njerëzit që t’i jepnin rëndësinë e duhur sepse atje spitali është i ngarkuar dhe gjithsecili rend pas hallit të tij. Kam komunikuar me disa persona, që sigurisht e morën në konsideratë dhe kam përshtypjen se ka shkuar vetëm me maskën e oksigjenit, mirëpo brenda një kohe shumë të shkurtër agravoi situata. Kur ka qenë ora 10:00 isha në telefon me Aidën (motrën e Agim Krajkës), dhe më tha “Mos u lodh më për të bërë diçka mediatike, për t’i kushtuar vëmendjen e duhur, sepse Agimi ka ndërruar jetë”., tha Libohova në emisionin e pasdites të Rudina Magjistarit./Living

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit